Nie bez powodu sformułowanie jesteś tym co jesz funkcjonuje w powszechnym obiegu, tyczy się to wszystkich ludzi, ale przede wszystkim osób aktywnych a tym bardziej sportowców, którzy najbardziej potrzebują odpowiedniego paliwa dla swojego organizmu. Najodpowiedniejszym paliwem jest oczywiście zdrowa żywność.

Zmiana nawyków żywieniowych.

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie i zacząć zdrowo się odżywiać zacznij od zmiany nawyków żywieniowych na przykład: zastąp cukier miodem, jasne pieczywo zastąp ciemnym, ogranicz spożycie czerwonego mięsa, nie smaż na maśle czy oleju, zamiast tego spróbuj oleju kokosowego.

Jako sportowiec musisz zwrócić szczególną uwagę na to co wkładasz do ust, gdyż po pierwsze musisz uzupełnić węglowodany, które dają ci energie do działania, po drugie spożywać zwiększoną ilość białka, aby uzupełniać mięśnie w aminokwasy które są swoistymi cegiełkami budującymi twoją masę mięśniową oraz pozwalają twoim mięśniom się zregenerować głownie, kiedy śpisz.

Zdrowa żywność – czym z zasadzie jest?

Żywność dla sportowców to nie tylko białko w postaci jajek czy węgle w postaci makaronu, o nie… dla sportowca który musi dbać o wagę np. kolarz dla którego każdy kolejny kilogram działa na jego niekorzyść odpowiednim produktem jest olej kokosowy który nadaję się świetnie do smażenia chudego, białego mięsa oraz innych produktów na które przyjdzie ochota. Kolejna opcja to masło orzechowe, które jest świetnym źródłem zdrowych tłuszczy a w przypadku wielu sportowców to właśnie tłuszcze są ich paliwem, a orzechy to świetny wybór tym bardziej, że występuje w wygodnej zmielonej postaci której możesz użyć do posmarowania wafli ryżowych czy ulubionego ciemnego pieczywa, i nie mylmy porządnego masła orzechowego z czekoladowymi smarowidłami pełnymi chemii i węglowodanów prostych czyli cukrów prostych, które nie są odpowiednie dla sportowca ponieważ szybko podnoszą poziom cukru, a co za tym idzie pobudzenie, ale równie szybko powodują jego spadek co może skończyć się dla długodystansowca przedwczesnym końcem zawodów.

Reasumując zdrowa żywność to podstawa! nie ważne czy uprawiasz sport dla siebie, dla lepszego samopoczucia, czy startujesz w amatorskich zawodach, żeby się sprawdzić, żeby coś sobie udowodnić. Fundamentalną zasadą jest, że jeżeli chcesz być chodź po części sportowcem to szanuj swój organizm i odżywiaj się jak zdrowo.

Zobacz zdrowe produkty spożywcze: https://strefamocy.pl/pl/145-zywnosc-dla-sportowcow

Mapa strony