Metalowe szafy BHP typu L mają wiele zastosowań i są bardzo przydatnym elementem wyposażenia nie tylko w zakładach pracy, ale również w szkołach, przedszkolach, klubach sportowych i fitness, na zamkniętych pływalniach, w szpitalach itp. Ten bardzo funkcjonalny, stabilny i trwały mebel, sprawdzi się wszędzie tam gdzie jest duża rotacja osób np. tam gdzie praca odbywa się w systemie kilkuzmianowym oraz we wszystkich instytucjach, w których wymagana jest zmiana naszej codziennej odzieży na ubranie np. sportowe, ochronne, robocze i inne.

Metalowe szafki w kształcie litery L można łączyć na dowolne sposoby i ustawiać w najróżniejszych kombinacjach, co pozwala na umieszczenie na jednej powierzchni nieskończonej ilości komór ubraniowych i zależnie od wielkości pomieszczenia, dostosować je do naszych indywidualnych potrzeb.

Jak wyglądają i na czym polega funkcjonalność szafy metalowej? 

Metalowe szafy BHP typu L (zobacz) służą do przechowywania garderoby i różnego rodzaju drobnych przedmiotów, a ich podstawową zaletą jest fakt, że każda z nich wyposażona jest w ryglowany zamek, z których każdy posiada swój indywidualny klucz, co daje nam pewność, że zawsze sięgniemy po swoje rzeczy. Szafy wykonane są z blachy stalowej lub ocynkowanej i malowane proszkowo, dzięki czemu stają się odporne na wszelkie korozje.

Drzwi szaf wyposażone są w tzw. „wywietrzniki” co zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i wentylację we wnętrzu szafy. Metalowe szafy w kształcie litery L występują w wielu rozmiarach i ilościach sekcji, z których każda sekcja podzielona jest „na pół” tworząc kształt litery L. Wewnątrz tej wyższej i węższej sekcji szafy znajduje się belka służąca do powieszenia ubrania, natomiast dolna szersza część przeznaczona jest do przechowywania tych części garderoby bądź rzeczy, które nie wymagają wieszaka, takich jak np. zmienne obuwie czy torba.

Szafy BHP typu L mogą być posadowione na podłożu na trzy sposoby: bez nóżek czyli bezpośrednio na podłodze albo na nóżkach przykręcanych śrubami lub przymocowanymi na stałe.

Mapa strony