Pieluchy wielokrotnego użytku – wróć do ekologicznej klasyki!

Czy kiedykolwiek załamywałeś ręce na widok dziesiątek wyrzuconych pieluch jednorazowych – w lesie, na śmietniku lub po prostu gdzieś u Twoich znajomych? Pewnie zastanawiałeś się wówczas, co sam zrobisz, gdy Twoje dziecko pojawi się na świecie? Jeśli właśnie nadszedł ten moment – bez obaw! Nie musisz zasilać kont czołowych producentów pieluch i zaśmiecać środowiska artykułami, których nie da się recyklingować. Postaw na pieluszki wielorazowe i miej spokojną głowę.

Być może znasz je z opowieści swoich rodziców – pieluchy tetrowe były kiedyś na porządku dziennym. Dziś również możesz je kupić. Wykonane są z niebielonej bawełny, a jeśli wybierzesz odpowiedni sklep – będą wyprodukowane przez polską firmę i pozbawione jakichkolwiek dodatków. Zwróć uwagę na certyfikaty jakości.

Decydując się na pieluchy wielokrotnego użytku, możesz być pewny, że dokonujesz ekologicznego wyboru. Taki produkt można wielokrotnie prać – właściwej chłonności nabierze ona po kilku praniach (od ośmiu do dziesięciu). Nie musisz ich także prasować.

Najlepsza jakość dla Twojego dziecka

Pamiętaj też, że pieluszki wielorazowe są wykonane z przyjaznej ciału, zupełnie naturalnej bawełny. Nie znajdziesz tu ulepszaczy, obcierających folii i plastików. Dzięki temu uchronisz swojego bobasa przed otarciami i zmianami alergicznymi, a także przed konsekwencjami niewidzialnymi gołym okiem. Skóra dziecka będzie oddychać swobodnie, ponieważ pielucha tetrowa przepuszcza znacznie więcej powietrza niż jednorazowa.

Poza tym, że służy do klasycznego przewijania (jak to pielucha), możesz wykorzystać ją wielofunkcyjnie. Nadaje się do wycierania brudnej buzi malucha, osuszania wrażliwej skóry po kąpieli, możesz też zastosować ją jako chustę na głowę podczas upalnych dni. Możesz ją składać w dowolne kształty: samolot, latawiec, klepsydra itd. W każdym z tych przypadków masz pewność korzystania z naturalnego surowca bez chemii.

Abyś mógł swobodnie używać tetrę jako pieluchy wielokrotnego użytku, zaopatrz się również w klamerkę do wygodnego zapięcia bawełny na pupie.

Mapa strony