Okna PCV w naszym kraju są montowane w bardzo wielu budynkach. Są one doceniane przez użytkowników przede wszystkim za wytrzymałość oraz lekkość. Ich montaż jest zazwyczaj prosty i szybki, a dodatkowo okna te są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przede wszystkim jednak okna PCV bardzo dobrze izolują budynek. Dzięki nim można bowiem bardzo skutecznie chronić wnętrze budynku przed nadmiernym nagrzewaniem w lecie oraz przed wychładzaniem zimą. Dobrze również sprawdzają się jako bariera chroniąca przed hałasem w ruchliwych miejscach. 

Dlaczego warto wybrać okna PCV?

Okna PCV (zobacz tu) są najczęściej wybierane ze względu na swoją cenę. Okazuje się bowiem, że tego typu konstrukcje są w porównaniu z oknami metalowymi i drewnianym znacznie tańsze. Trzeba jednak zaznaczyć, że mimo tego, iż są to znacznie tańsze konstrukcje, to nie odstają one pod względem swoich właściwości.

Pod niektórymi względami nawet przewyższają droższe rozwiązania, ponieważ dużo lepiej znoszą intensywne użytkowanie w trudnych warunkach atmosferycznych. Dużą zaletą okien PCV jest to, że są one niepalne, a farba z ich powierzchni nie odchodzi, przez co wyglądają bardzo dobrze przez wiele lat.

Jak zadbać o okna PCV w swoim domu?

Jak już wspomnieliśmy, okna PCV są niezwykle wytrzymałe, przez co zadbanie o ich kondycje również nie stwarza większych problemów. Wystarczy jedynie od czasu do czasu, przemyć je za pomocą środków czystości przy pomocy szmaty lub gąbki.

Tego typu okna nie muszą być regularnie konserwowane, ponieważ są wykonane z materiałów wysoce odpornych na różne szkodliwe czynniki. Eksperci zalecają jednak, aby co jakiś czas smarować zawiasy oraz kontrolować stan ich okuć.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien plastikowych?

Istnieje szereg parametrów, na które warto, jest zwrócić uwagę przy zakupie okien z PCV. Przede wszystkim istotny jest współczynnik przenikania ciepła, który oznaczany jest symbolem Uw. Im niższa wartość tego wskaźnika, tym okna cechują się wyższym poziomem termoizolacji. Warto również zwrócić uwagę na wygłuszenie okien. W ruchliwych miejscach najlepiej jest bowiem stosować okna, które posiadają wygłuszenie na poziomie wyższym niż 40 dB.

Mapa strony