Żyjemy w czasach, w których zły stan powietrza, którym oddychamy, a także obecność zabójczego smogu wdzierającego się do naszych mieszkań w okresie grzewczym powodują, że coraz intensywniej zaczynamy myśleć nad kondycją zdrowotną naszych organizmów, która się systematycznie pogarsza. Czy zakup oczyszczacza powietrza z nawilżaczem rozwiąże problem smogu w mieszkaniach? Jak zdroworozsądkowo spojrzeć na zakup tego urządzenia?

Czy warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Powietrze w naszych mieszkaniach jest kilkukrotnie bardziej nasycone szkodliwymi związkami aniżeli powietrze znajdujące się na zewnątrz budynku. Na oczyszczacz powietrza z nawilżaczem szczególną uwagę zwrócić powinny osoby będące alergikami. Gdy zauważymy u siebie niepokojący kaszel trwający w sezonie grzewczym kilka miesięcy, możemy przypuszczać, że winowajcą jest zła jakość powietrza, którą oddychamy.

oczyszczacz powietrza z nawilzaczemDrapiące gardło, podrażniona błona śluzowa są wystarczającymi sygnałami mówiącymi nam, abyśmy zaopatrzyli się w oczyszczacz powietrza połączony z funkcją nawilżania. Odpowiednia wilgotność powietrza przyczynia się do poprawy jakości snu, ustąpienia bólów głowy, zmęczenia i problemów z koncentracją. Najbardziej komfortowo czujemy się w warunkach, gdy wilgotność powietrza oscyluje między 40% a 60%. Niektóre oczyszczacze powietrza z nawilżaczem mają czujniki wykrywające wilgotność powietrza, jaka panuje w pomieszczeniu.

Następnym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie urządzenia jest fakt, iż nadmiernie suche powietrze przyczynia się do wzmożonej zachorowalności na przeziębienia oraz inne choroby wirusowe. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ suchego powietrza na skórę oraz włosy, skóra jest przesuszona i podrażniona, a włosy łamliwe. 

Wady oraz zalety oczyszczacza powietrza z nawilżaczem 

Jak każdy produkt oczyszczacz powietrza z nawilżaczem https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/oczyszczacz-powietrza-z-nawilzaczem-126.html posiada również wady. Jedną z nich jest wyższa cena urządzenia niż w przypadku urządzeń jednofunkcyjnych, na przykład samego nawilżacza.

Drugą wadą jest większa awaryjność urządzenia. Nie jest ona bardzo wysoka, ale wskaźnik wystąpienia usterki jest wyższa niż w przypadku pojedynczych urządzeń. Jeśli chcemy dokupić filtry, będą one charakteryzowały się dość wysoką ceną. Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem gorzej radzą sobie z usuwaniem smogu, który musimy nadzorować, kupując dodatkowy czujnik zewnętrzny. Ponadto koszty naprawy urządzenia 2 w 1 będą zawsze wyższe, a i czyszczenie filtra, a także zbiornika bardziej pracochłonne.

Do zalet produktu należy oszczędność miejsca, polepszenie kondycji układu oddechowego, wbudowana funkcja sterowania elektronicznego oraz duża wydajność nawilżania, a także bardzo cichy tryb pracy niezakłócający życia domowników. 

Mapa strony