Nagrzewnice do suszarni na podczerwień to proces usuwania wilgoci z roślin poprzez obróbkę cieplną za pomocą promienników podczerwieni. Suszenie i przechowywanie to ważne etapy w technologii przetwarzania ziarna, które zapewniają jakość surowca. Suszenie ziarna za pomocą promienników podczerwieni jest stosunkowo nową, ale dość ekonomiczną i efektywną metodą suszenia w porównaniu z tradycyjnymi metodami opartymi na gorącym powietrzu (metoda konwekcyjna).

Suszenie zboża

Zboże jest podstawowym pożywieniem człowieka, surowcem dla wielu gałęzi przemysłu oraz paszą dla zwierząt hodowlanych, dlatego bardzo ważne jest jego jakościowe przetwarzanie i przechowywanie. Ziarno pszenicy, ryżu, owsa, jęczmienia, kukurydzy, prosa lub gryki może być suszone za pomocą promienników podczerwieni.

Promieniowanie podczerwone jest całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i środowiska, ponieważ jest podobne w swojej naturze do promieniowania słonecznego, które jest największym źródłem promieniowania podczerwonego. Suszenie w podczerwieni pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości produktu końcowego. Po wysuszeniu w podczerwieni ziarno zachowuje prawie wszystkie witaminy, aromat, aktywne składniki i naturalny kolor.

Wieża do suszenia ziarna na gorące powietrze

Nagrzewnice powietrza do ziarna na gorące powietrze, suszarnia do ziarna, suszarnia do surowego ryżu z piecem na biomasę jest niezbędną maszyną stosowaną do zmniejszania wilgotności ziarna w uprawach takich jak ryż, pszenica, soja, kukurydza, sezam i inne. Często nazywana jest wieżą suszarniczą. Wykorzystuje urządzenie z wymuszonym ciągiem i wielodrogowy zawór obrotowy, aby utrzymać ilościową cyrkulację paszy, suszenie cienką warstwą, aby zapewnić wystarczające suszenie nasion i ziarna. duży wentylator ssący zapewniający wysoką wydajność suszenia.

Nagrzewnice na podczerwień

Ponieważ ta metoda suszenia nie wymaga podgrzewania powietrza, czas suszenia skraca się do 10 minut (dokładny czas zależy od rodzaju suszonego ziarna i jego wilgotności końcowej). Ponadto nie zużywa się energii na ogrzewanie bezużytecznej przestrzeni (powietrza) i innych strat, które są nieodłącznym elementem metody konwekcyjnej, a więc zmniejsza się jednostkowe koszty odparowania wilgoci z 1 kg ziarna.

Promienniki podczerwieni do suszenia są bardzo praktyczne, uniwersalne, niezawodne, łatwe w instalacji i mają wysoki stopień wydajności.

Mapa strony