Zabiegów twarzy jest wiele. Jednak nie każdy zabieg daje odpowiednie efekty. Wynika to z wielu przyczyn. Jednak są zabiegi, które potrafią zrobić naprawdę wiele. Chcesz się przekonać o skin booster na własnej skórze? Zapraszam do przeczytania szczegółów na temat zabiegu. 

Co to jest zabieg skin booster dla mojej skóry?

Zabieg skin booster tłumaczymy jako odżywka na skórę. Ten rodzaj odżywki przypomina ampułkę wraz z dołączoną do zestawu igłą. Ampułka jest wykorzystywana w mezoterapii. Dokładniej w mezoterapii bezigłowej. Jest ona bardziej skuteczna niż inne metody nieinwazyjne tego zabiegu. Niestety ma też swoje negatywne strony.

Jedno jest pewne mezoterapia i skin booster jest bardziej skuteczna niż inne metody bezigłowe. Wynika to z procesu przeprowadzenia zabiegu. Jednak zanim przejdziemy do opisu skin booster  warto skupić się na innych aspektach. Mowa tu o genezie powstania mezoterapii igłowej.

Skąd wziął się pomysł na skin booster i jak doszło do popularności tej metody?

Jeśli chodzi technikę mezoterapii ma ona już 50 lat. Gdy mówi się o mezoterapii jako technice mowa tu samym nakłuwaniu. Jeśli chodzi sam skin booster nie wiele znajdziemy informacji na ten temat. To wszystko zależy od producenta. Jeśli stosujemy skin booster (medikapoland.pl/pl/content/98-skin-booster) warto zapytać o tę informacje kosmetologa. Z pewnością nie będzie miał problemu z podaniem daty pierwszego skin booster od cenionej firmy.

Jednak na podstawie informacji o pierwszej mezoterapii możemy wysnuć hipotezę o powstaniu pierwszych skin booster do naszej skóry. A mogło to mieć miejsce 50 lat temu. W końcu samo nakłuwanie skóry nie wystarcza. Oprócz nakłuwania niezbędną rolę stanowi preparat skin booster  o konkretnych właściwościach.

Zwykle skin booster jest stosowany w celach nawilżających. Można więc podać hipotezę, że pierwszy skin booster nawilżał skórę.

Jak wygląda prawidłowo przeprowadzona mezoterapia igłowa w formie głębokiej?

Na początek następuje konsultacja z klientką. Po wstępnym rozpoznaniu potrzeb skóry następuje dobór odpowiedniego preparatu. Po rozmowie kosmetolog ma pewność jakiego skin booster użyć.

Zabieg rozpoczyna się w sterylnym gabinecie. Na skórę twarzy klientki zostaje nałożona substancja znieczulająca. Klientka podczas zabiegu nie będzie odczuwała większego dyskomfortu. W końcu następuje zabieg. Za pomocą igły do skóry klientki zostaje wprowadzona substancja. Nakłucia są wykonywane na głębokość 2-3 mm.

Wchodzą pod powierzchnię naskórka. Drobne kłucia są rozłożone równomiernie. Pomiędzy jednym, a drugim nakłuciem jest 5-10 mm odstępu.

Mapa strony