Kochające matki i ojcowie nie zauważają przykrego zapachu unoszącego się z wyrzucanego pampersa, jednak prawda jest taka, że nieprzyjemny zapach pozostaje w domu. Patrząc do tego na pieluchę, jako źródło bakterii, oczywistym staje się wyposażenie w profesjonalne zabezpieczenie tego typu odpadów domowych. Warto zapoznać się z najnowszym patentem jakim jest: kosz na pampersy.

Kosz na pampersy to gwarancja higieny i przyjemnego zapachu w Twoim domu

Dzięki rozwojowi technologii okazuje się, że małe rzeczy, które do tej pory sprawiały problem można w szybki i prosty sposób wyeliminować z codzienności, nie tracąc przy tym majątku i cennego czasu. Kiedyś pieluchy tetrowe, pranie, maglowanie i prasowanie. Dzisiaj pieluchy jednorazowego użytku, szczelny kosz zamykający zarazki i nieprzyjemny zapach bez wielu godzin pracy. Co ciekawe, szczelny kosz na pieluchy, to bardzo nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie.

Kosz na pieluchy wielorazowe wykonany jest w większości przypadków z tworzyw przyjaznych dla środowiska. Do tego dobry projekt, pozwalający za pomocą jednej ręki pozbyć się pieluchy, sprawia że zwiększamy bezpieczeństwo niemowlęcia. Każdy ruch możemy wykonać ciągle pozostawiając jedną dłoń na ciele dziecka. Przeglądając oferty warto wybrać kosz na pampersy, który pozwala na wykorzystanie standardowych worków na śmieci, zamiast kupować specjalnie przeznaczone do nich wkłady. Wiele z modeli, posiada również bardzo nowoczesny wygląd, który na pierwszy rzut oka, wcale nie zdradza swojego zastosowania.

Domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu po pieluszce dziecięcej

Jeżeli wciąż nie jesteście przekonani do kupowania nowoczesnych udogodnień, zawsze można skorzystać ze znanych i tradycyjnych metod zabijania przykrych zapachów oraz bakterii. Najbardziej znaną i oczywistą jest po prostu wyrzucanie każdej pieluszki od razu do kosza zewnętrznego. Można jednak pomyśleć o neutralizacji zapachów za pomocą sody oczyszczonej i olejku eterycznego. Taki samodzielnie skomponowany zapach należy umieścić przy koszu przeznaczonym na pieluchy.

Zamknięcie w szczelnym worku oraz częste przemywanie np. alkoholem wysokoprocentowym kosza na pieluchy wielorazowe, na pewno wspomoże dbałość o higienę i przyjemny zapach w domu. Jednak nie będzie to nigdy pewność stu procentowa.

Nowoczesne rozwiązania są wynikiem potrzeby, doświadczenia i pomysłowości. Dlatego chociaż nasze babci do niedawna stosowały jeszcze pieluchy tetrowe, to wcale nie oznacza, że pampersy są gorszym rozwiązaniem. Po porostu każdy musi wybrać sposób na zadbanie o czystość w domu, który bardziej mu odpowiada.

Mapa strony