Co to są parabeny?

Czy wiecie Państwo co to są parabeny? To najogólniej mówiąc substancje grzybo i bakteriobójcze. Są najczęściej stosowane jako konserwanty w kosmetykach i lekach. Ubocznym skutkiem ich stosowania jest fakt, iż mogą powodować uczulenia. Dlatego też warto kupować i stosować leki i kosmetyki bez parabenów.

Kremy i olejki do skory

Jeśli wybieramy krem, olejek, szampon, żel pod prysznic, a nawet preparaty przeznaczone dla najmłodszych, czytajmy informacje zawarte na etykietach. Wiele z nich ma bowiem w swoim składzie właśnie estry kwasu parahydroksybenzoesowego. Warto używać kosmetyków bez parabenów, które odżywiają i pielęgnują nasze ciało w sposób naturalny lub takich, które zawierają ich jak najmniejszą ilość.

Oferta kremów w aptece

W typowej ofercie aptek i drogerii  znajdziecie Państwo całą gamę kosmetyków do pielęgnacji ciała, włosów, paznokci, stóp i dłoni. Wybór jest naprawdę szeroki. Takie kosmetyki są nie tylko ekologiczne, ale też skuteczne i wygodne w stosowaniu. Co najważniejsze są one przede wszystkim wolne od konserwantów i parabenów, które z pewnością nie wpływają zbyt korzystnie na wygląd i kondycję naszego ciała.

Profesjonalne kosmetyki do ciała i włosów kupisz w sklepie Fryzaw.pl

Mapa strony