Wszystkie nowoczesne butelki wyposażone są w system antykolkowy. Są one łatwe w użyciu, zbieraniu i czyszczeniu, mają tylko kilka części i szeroką szyjkę. Butelki są wybierane przez miliony mam od ponad 30 lat kiedy to powstała pierwsza tego typu butelka. W połączeniu ze specjalnym systemem butelka antykolkowa pozwala dziecku połykać mniej powietrza poprzez całkowite wypełnienie smoczka. Pozwala również na karmienie dziecka w pozycji pionowej. Jest to sposób na uniknięcie typowych problemów, takich jak kolka, gazy i regurgitacje.

Naturalne butelki z zabezpieczeniem przed wypłukiwaniem

Mają wszystkie zalety nieprzywierającej butelki, a także kształt i fakturę sutka przypominającą pierś. Pozwala to na naprzemienne karmienie piersią i butelką. Butelka dostarczana jest w kartonowym pudełku z plastikowym okienkiem, a na opakowaniu znajduje się dość szczegółowy opis butelki, zalet jej użytkowania oraz sposobu sterylizacji. Wewnątrz opakowania, najczęściej znajduje się dodatkowa wkładka z bardziej szczegółowymi informacjami o danej butelce.

Dlaczego warto korzystać z innowacyjnych butelek do karmienia?

Same butelki mają przezroczyste lub kolorowe odcienie i wykonane są z trwałego plastiku, posiadają skalę pomiarową i uroczy rysunek. Innowacyjna butelka do karmienia ma kształt nieregularnej piramidy, zakrętka ma opływowy kształt i dodatkowo posiada skalę pomiarową dla większej wygody mamy. Smoczek ma cienki trzonek i spłaszczony kształt, który przeznaczony jest dla najmłodszych niemowląt.

W opisie na opakowaniu każdej butelki producent informuje o licznych zaletach danej butelki, a główną z nich jest podwójne dno z wentylacją, które spełnia dwie funkcje – pomaga dziecku pić w jego własnym tempie w sposób relaksujący i ciągły, a także zmniejsza ilość powietrza, które może dostać się do żołądka dziecka i wywołać u niego regurgitację i kolkę.

Dodatkowo podwójne dno pomaga w sterylizacji butelki – rozkłada się na 5 części, które są połączone według pewnego algorytmu, w dno wkłada się smoczek, na górę podstawę butelki i nakrętkę, na dno wlewa się niewielką ilość wody i wkłada do mikrofalówki, w ten sposób wszystkie części butelki są sterylizowane poprzez odparowanie.

Więcej przeczytasz tu: https://www.nanobebe.pl/onas

Mapa strony