Fotelik samochodowy obrotowy – czym się charakteryzuje?

Obrotowy fotelik samochodowy składa się z podstawy z dolną częścią, obrotowego wspornika w kształcie dysku zamontowanego w dolnej części podstawy w celu swobodnego obracania oraz nadwozia siedzenia wspartego na cokole obrotowym. Obrotowy cokół jest zamontowany w rowku prowadzącym utworzonym w dolnej części tak, aby poruszać się do przodu i do tyłu wzdłuż rowka prowadzącego. Obrotowy cokół jest utrzymywany na stałe na miejscu przez blok zamontowany w rowku prowadzącym.

Fotelik samochodowy obrotowy dla dzieci charakteryzuje się tym, że blok trzymający przesuwa się między tylną pozycją, w której blok trzymający styka się z obrotowym cokołem ustawionym w pozycji tylnej, gdzie rzut rowka prowadzącego angażuje wgłębienie obrotowego cokołu. Nic nie jest ważniejsze niż zapewnienie bezpieczeństwa cennego pakietu na drogach, ale rozumiemy, że zakup fotelika samochodowego dla dziecka może być trudnym zadaniem. Jest tak duży wybór, a często używana terminologia i język, porady dotyczące bezpieczeństwa i wszystkie przepisy dotyczące fotelików samochodowych mogą wydawać się całkowicie przytłaczające. Wybierając odpowiedni fotelik samochodowy dla naszego maleństwa powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, czy posiada ono wszystkie wymagane atesty, jak również z jakiego materiału dany fotelik został wyprodukowany.

Jakie główne zalety mają foteliki obrotowe?

Obrotowy fotelik samochodowy pozwala obrócić fotelik w kierunku drzwi, ułatwiając włożenie dziecka i wyjęcie go z samochodu. Jeśli Maluch drzemie, przejście z fotelika samochodowego na łóżeczko lub wózek spacerowe można wykonać przy minimalnych zakłóceniach. Obrotowe foteliki samochodowe ułatwiają przełączanie z jazdy tyłem do kierunku jazdy na przodem do kierunku jazdy. Oferują one elastyczność.

Większość obrotowych fotelików samochodowych ma również podstawę zainstalowaną ze złączami Isofix, która zapewnia niezrównane bezpieczeństwo. Obrotowy fotelik samochodowy dla dzieci charakteryzuje się tym, że blok trzymający przesuwa się między tylną pozycją, w której blok trzymający styka się z obrotowym cokołem ustawionym w pozycji tylnej, gdzie rzut rowka prowadzącego angażuje wgłębienie obrotowego cokołu.

Przeczytaj więcej na: www.besafe.com.pl/news/przygotuj-sie-na-dwa-foteliki-obrotowe-od-besafe

Mapa strony